Multiple Tech Positions

Организационно-правовая форма
Общество с ограниченной ответственностью (ООО)
Контактное лицо
DJ
Номер контактного лица
+971529883625
Электронная почта контактного лица
dj@barqapp.com
Вебсайт компании
Barqapp.com

Обновлено: 23.01.2022

Тип работы
Зарплата
Опыт работы
Вид занятости
Частично удаленная работа, Офисная работа
от 500 UZS до 5000 UZS
От 1 до 3 лет
Частичная занятость
Разработка приложений
Тестирование
Мобильные приложения
Инфраструктура
Описание

Hi there
I am CTO of BARQ - a last mile tech start up with headquarters in KSA

I am looking to build a tech team in Tashkent.
The positions im looking for are:
1. Software Development Manager
2. Go Engineer
3. React Engineer
4. QA
5. Testing Engineer
6. DevOps Engineer
7. .NET Core Engineer

Salary will be defined after interviews, but ranges from 500 to 5000 USD.

Why to join my team:
A) professional growth - my main objective is to grow my team, and i believe my previous experience in various startups and amazon makes me a great humble mentor.
B) modern technologies - we have mixture of different technologies we use accross multiple products: ruby, graphql, kotlin, swift, go, react, kafka, .net core etc.
C) competitive compensation - from what i assess current market i pay good for both locations.
D) investing into growth - i dont just mentor my staff to grow, but refund external training costs my team gets.
E) healthy work - I will also refund gym membership fees.
F) coffee - as an addict, i will provide opportunity for you get addicted to good stuff as well.
G) extracurricular activities - team building sessions, trips to Dubai, Riyadh, internal hackathons etc.

Interested people, send your CV to career@barqapp.com and cc dj@barqapp.com

Основные задачи

Innovate
Grow
Deliver Results
Have fun
Make history

График работы

Monday - Friday
or
Sunday - Thursday