UX / UI Designer

Общество с ограниченной ответственностью (ООО)
Контактное лицо
HR Support
Номер контактного лица
+998 88 198 90 00
Электронная почта контактного лица
ssolutionuz@gmail.com
Адрес контактного лица
Shota Rustavelli, 156
Вебсайт компании
supportsolution.uz

Обновлено: 25.11.2022

Тип работы
Зарплата
Опыт работы
Вид занятости
Офисная работа
от 500 UZS до 4000 UZS
Больше 5 лет
Полная занятость
Разработка сайтов
Разработка приложений
Digital-маркетинг
Описание

Job Duties

Determines customers' needs and desires by specifying the research needed to obtain market information;
Recommends the nature and scope of present and future product lines by reviewing product specifications and requirements; appraising new product ideas and/or product or packaging changes;
at least 3 years of UX / UI designer experience
Understanding product marketing communication objectives;
Develop Product UX / UI by working with Product Manager
Able to fluently and confidently present your design

Candidate Requirements:

Bachelors in Design, Marketing or Information Technology
A person with a non-standard mindset and a broad outlook;
Analytical, organizational, research, and time-management skills;
Understanding development of product and marketing strategies and effectively communicate recommendations to execute management;
Fluent speaker in English and Uzbek;
Confident use of Adobe XD and Figma;

Основные задачи

- Developing awesome Designs

График работы

6 Days in a week
From 8:00 to 17:00